Akcja poszukiwania osadzonego. Rzecznik: na 100 proc. będzie ujęty

kwidzyn zaklad karny

KWIDZYN. Więzień z Zakładu Karnego w Kwidzynie samowolnie oddalił się z miejsca pracy 15.12.2014 r. w nocy. Ucieczkę stwierdzono ok. godz. 1.30. Natychmiast wszczęto poszukiwania osadzonego.

– Nasze doświadczenie w tego typu sytuacjach pokazuje, że 100 proc. osadzonych, którzy samowolnie oddalili się z miejsca pracy, zostaje ujętych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej lub Policję wkrótce po oddaleniu – powiedział nam mjr Robert Witkowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku.

 

Rzecznik Służby Więziennej wyjaśnia

Zakład Karny w Kwidzynie został poinformowany przez kontrahenta o samowolnym oddaleniu się z miejsca pracy poza miejsce W dniu 15.12.2014 r. ok. godziny 1.30.

Skazany odbywał karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Był zatrudniony w systemie czterozmianowym dlatego w tym dniu pracował w porze nocnej.

Natychmiast wszczęto poszukiwania osadzonego. Poinformowano Policję i wysłano na poszukiwanie osadzonego grupy pościgowe złożone z funkcjonariuszy Służby Więziennej. Akcja poszukiwania osadzonego trwa. Nasze doświadczenie w tego typu sytuacjach pokazuje, że 100 proc. osadzonych, którzy samowolnie oddalili się z miejsca pracy, zostaje ujętych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej lub Policję wkrótce po oddaleniu.

mjr Robert Witkowski

rzecznik prasowy

Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *