Rozbój domowy

pol puck rozboj domowy

KASZUBY. Zatrzymano dwóch mieszkańców Pucka podejrzanych o rozbój. Sprawcy pobili pokrzywdzonego w jego mieszkaniu i zabrali mu pieniądze. Zatrzymani 35 i 36-latek, zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

W poniedziałek (1 sierpnia br.) o godz. 10.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku został powiadomiony przez mieszkańca Pucka, o tym, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn w swoim mieszkaniu. Policjant natychmiast skierował w tamto miejsce mundurowych. Rozmawiając z pokrzywdzonymi funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do mieszkania 56-letniego mężczyzny, weszli dwaj mężczyźni którzy napadli go i ukradli mu 150 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szybko ustalili ich dane i okazało się, że podejrzewanymi o popełnienie tego przestępstwa są 35 i 36-letni mieszkańcy Pucka. Po kilku minutach zatrzymali podejrzanych na jednej z ulic miasta. Zatrzymanych mężczyzn przewieziono do komendy. Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju.

Wobec 35-latka prokurator zastosował dozór policyjny natomiast wobec 36-letniego podejrzanego Sąd Rejonowy w Pucku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Z uwagi na to, że podejrzany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz za ten czyn odpowie w warunkach podwójnej recydywy, za co może mu grozić kara do 18 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *