Czołowe zderzenie, kierowcy zginęli na miejscu

pol slupsk smierc kierowcy

POMORZE ZACH. Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Poganice. W czołowym zderzeniu fordów-c max i fusion zginęli obaj kierowcy. Poszkodowanym pasażerom tych pojazdów, służby ratownicze udzieliły pomocy medycznej. 67-letnia pasażerka c-maxa oraz 55- letni pasażer drugiego pojazdu zostali przewiezieni do szpitala.

Po otrzymaniu informacji o wypadku w Poganicach na drodze krajowej K-6, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku natychmiast skierował tam funkcjonariuszy ruchu drogowego i służby ratownicze. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń mundurowych kierowca forda fusion, 42- letni mieszkaniec Słupska jadąc od strony Lęborka z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym od strony Słupska fordem c-max kierowanym przez 67-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Na skutek tego zderzenia na miejscu wypadku zginęli obaj kierujący. W wypadku ucierpieli pasażerowie tych pojazdów. 67-letnia pasażerka c-maxa oraz 55-letni pasażer drugiego samochodu przewiezieni zostali do szpitala gdzie nadal pozostają pod opieką lekarzy.

Przez kilka godzin droga krajowa nr 6, na w Poganicach była zamknięta. Funkcjonariusze kierowali ruchem pojazdów wahadłowo i także organizując objazdy przez okoliczne miejscowości. Na miejscu wypadku był prokurator, który wraz z policjantami ustalał okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Decyzją prokuratora zabezpieczono ciała ofiar do badań. W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo i ono wyjaśni co było faktyczną przyczyną tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Zmieniające się warunki atmosferyczne, wysoka temperatura powodująca zmęczenie oraz nadmierna prędkość mogą być przyczyną powstawania groźnych wypadków drogowych.

Policja poszukuje osób, które mogły być świadkami tego wypadku. Prosimy o wszelkie informacje dotyczące okoliczności sprawy i kierowanie ich pod nr tel: 59 848 01 00 e-mail:komenda.slupsk@gd.policja.gov.pl lub lub tel.: 997 i 112. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *