Ranny motocyklista zmarł w szpitalu

POW. GDAŃSKI. W wypadku drogowym zginął 43-letni motocyklista. Kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą jadąc ulicą Leśną w Łęgowie podczas skrętu w lewo w kierunku drogi krajowej nr 91 uderzył w bok motocykla. Kierowca yamahy zmarł w szpitalu.

We worek (30 czerwca br.) o godz. 14.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Leśna w Łęgowie gmina Pruszcz Gd. doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości jednego z kierowców ponieważ drugi trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 67-letni mieszkaniec Gdyni jadący ciężarowym mercedesem ulicą Leśną w kierunku ulicy Długiej w Łęgowie podczas skrętu w lewo uderzył w bok yamahy jadącej w kierunku Kleszczewka. 43-letni mieszkaniec Rumi kierujący motocyklem został przytransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Gdańsku. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierowca ciężarówki oraz jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Sekcja zwłok wykaże czy motocyklista był trzeźwy. Kierującemu ciężarówką zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *