Bieg dla Ani… Sebastian Bibro z Zakopanego do Gdańska 640 km w 130 godzin

BIeg dla Ani (2)

POMORZE. Bieg dla Ani… 7 lipca 2015 r. spotkanie z Sebastianem w Pelplinie. Meta w Gdańsku. Sebastian Bibro (24 lata) wyruszył 27 czerwca w Zakopanym, 8 lipca ma dobiec do Gdańska. W sumie 640 km zamierza pokonać w biegu trwającym 130 godzin.
A
nia Garcarz z Waksmunda urodziła się z nowotworem wielkości główki usadowionym na bioderku, który jest na tyle złośliwy, że konieczna była amputacja prawej nóżki oraz stomia – czyli przeniesienie jelita grubego na lewą stronę. Rodzice – Karolina i Michał już dzisiaj myślą o przyszłości dziewczynki i o tym by kiedyś zapewnić jej protezę. Dlatego zwrócili się do Funddacji im. Adama Worwy z prośbą o udostępnienie konta. Dziewczynka jest po dziesięciu cyklach chemioterapii i po pierwszej  operacji, usuwającej resztki nowotworu.

bieg dla ani 1

Pomóc Ani chce młody nowotarżanin – Sebastian Bibro. Chce pobiec dla niej przez całą Polskę  – z Zakopanego do Gdańska.  Zależy nam bardzo na nagłośnieniu sprawy i wsparciu Sebastiana. Będzie to okazja, by o Ani poinformować szersze grono – i co za tym idzie zgromadzić jak największe fundusze na jej leczenie i rehabilitację.

Od Sebastiana:       

Witam,  nazywam się Sebastian Bibro mam 24 lata od najmłodszych lata interesuję się sportem, uprawiałem wiele dyscyplin sportowych między innymi: jazda na nartach, snowboardzie od 6 roku życia, od 9 roku życia karate,  Kyokushin przez jeden rok, potem Kick Boxing przez sześć lat. Jednak moją koronną dyscypliną jest piłka nożna. Gdy miałem 11 lat zacząłem  grać w klubie, który obecnie już nie istnieje (Szarotka Nowy Targ ), następnie, gdy skończyłem gimnazjum rozpocząłem naukę w Liceum Ogólnokształcący Mistrzostwa Sportowego (o profilu piłka nożna) w Krakowie, przy ul. Szablowskiego. Przez 1,5 roku reprezentowałem barwy SMS Kraków, po tym okresie przeniosłem się do Lubania Maniowy – drużyny czwartoligowej i spędziłem tam cztery lata. Z młodzieżową drużyną zdobyłem mistrzostwo ligi podhalańskiej.

W roku 2011 spotkało mnie coś wspaniałego – narodziła się moja córka, w związku z czym postanowiłem przenieść się do nowo utworzonej drużyny z Nowego Targu o nazwie Podhale. Kolejne cztery lata to było pasmo sukcesów – awansowałem z tą ekipą od B klasy do 4 ligi.  Zawsze lubiłem również biegać, jest to moja druga pasja po piłce nożnej i zawsze słynąłem jako zawodnik z solidnego przygotowania biegowego. Jestem długodystansowcem i moim marzeniem od kilku lat jest przebiegnąć z Zakopanego do Gdańska, chciałbym sprawdzić na co stać mój organizm. Wzorowałem się tworząc ten projekt na Terrym Foxie (Kanadyjczyk który w wieku 22 lat zachorował  na raka w wyniku czego ucięto mu kończynę dolną. Przebiegł z protezą praktycznie całą Kanadę, dokładnie 5300 km  w zbiórce pieniędzy na dzieci chorujące na raka ) czy Cliffie  Youngu Australijczyku który w wieku 61 przebiegł w ultra maratonie z Sydney do Melbourne 875 km w  ciągu 5 dni 15 godzin ( nie śpiąc przy tym w ogóle).

Najświeższą moją inspiracją jest Francuz Didier Wolszyn – pokonał pod rząd 33 razy dystans Ironman (3,8 wpław, 180 km rowerem i dystans maratoński 42 km 195 m) w 33 dni ustalił rekord Guinnessa. Zrobił to mając na karku 42 lata, całkowity dystans jaki przebył to 7500 km.

bieg dla ani o

Jeśli chcesz pomóc Ani możesz wpłacić na konto Fundacji

53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem „dla Ani Garcarz”.
Fundacja im. Adama Worwy,  os. Nowe 23d  34-400 Nowy Targ
IBAN:  PL 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570  /konto złotówkowe  BIC/SWIFT – PKOPPLPW

film:  https://www.youtube.com/watch?v=E5z8ti8Q7Is

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *