Radio Gdańsk do politycznej obsady. Liberadzki zrezygnował

POMORZE/MEDIA. Andrzej Liberadzki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa i redaktora naczelnego Radia Gdańsk. Oficjalnie powody nie są znane. Od kilku tygodni w środowisku dziennikarskim mówiło się, że lokalni politycy PiS  nie są zadowoleni ze zbyt liberalnego kursu realizowanego autorsko przez Liberadzkiego.
Zarzuty? Nie dokonał oczekiwanej przez PiS „czystki” personalnej w radiu, w programach jest ciągle za dużo polityków i sympatyzujących z „totalną opozycją” dziennikarzy oraz komentatorów. Za mało natomiast jest na antenie promocji polityków, działaczy i zwolenników prawicy.
Jak relacjonuje portalu Wirtualnemedia.pl  Andrzej Liberadzki, zapytany o powody rezygnacji miał odpowiedzieć: Wypowiem się na ten temat po powołaniu następcy, co powinno nastąpić do końca lutego br.
Rezygnacja została złożona, czeka na przyjęcie przez Radę Mediów Narodowych. W Radiu Gdańsk jest jeszcze Rada Nadzorcza (pozostała po poprzednich uregulowaniach prawnych), jednakże decyzje o powołaniu czy odwołaniu władz radia publicznego podejmuje obecnie RMN. Najbliższe posiedzenie Rady jest planowane na 27 lutego, więc wówczas ma być podjęta decyzja w sprawie obsady stanowiska szefa Radia Gdańsk.
Kto zajmie miejsce po Liberadzkim? Kogo „namaszczą” pomorscy politycy PiS i otrzyma od Rady Mediów Narodowych nominację?
Lista na „giełdzie” jest długa…
Andrzej Liberadzki jest doświadczonym dziennikarzem, redaktorem, medioznawcą. Został powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk w marcu 2016 r. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Działalność dziennikarską rozpoczął w redakcji Tygodnika Politechnik. Był współtwórcą i redaktorem tygodnika CZAS. W stanie wojennym organizował w konspiracji zespół dziennikarski i redagował prasę podziemną (m.in. „Przekaz”). Był współzałożycielem i zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Gdańskiego”, a potem był redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”.
Był doradcą ds. mediów w gabinecie premiera Jerzego Buzka (w latach 1999-2001), prezesem Agencji Rozwoju Pomorza (w latach 2002-2006),  a także przewodniczył Radzie Nadzorczej Presspubliki i był członkiem Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *