Przygotowywanie do maratonu

DYN07, BUENOS AIRES 09/10/11, UNA MULTITUD PARTICIPA DE LA MARATON INTERNACIONAL DE LA CIUDAD DE BUENOS AIRES, HOY POR MAÑANA. FOTO:DYN/PABLO AHARONIAN.

Maraton

Jak właściwie należy się przygotować maratonu aby znaleźć się na mecie i potocznie nie ,,wylądować” w karetce. Warto pomyśleć o swoich treningach co najmniej 6 miesięcy przed startem. Długodystansowe biegi to z pewnością duży wysiłek dla naszego organizmu. Należy mieć żelazną kondycję oraz wielką determinację. Jednak aby pokonać maraton z sukcesem systematyczność i wytrzymałość to może być za mało. Zobacz to co jest najważniejsze do pełnego przygotowania do maratonu.

Maraton w kilku punktach. Najtrudniejszy ten pierwszy krok. Jednak nie tym razem. Zacząć należy z głową swoje przygotowania. Warto poszukać takiego miejsca w którym będzie on organizowany. Należy się dużo wcześniej na niego zapisać. Konieczne jest przygotowanie odpowiedniej ilości gotówki ponieważ opłata za bieg oscyluję w granicach od 100 do 200zł. Od tej reguły można znaleźć wyjątek, maratończycy po 60 roku życia ,,występ” mają bezpłatny.

Po wstępnym odnalezieniu informacji na temat startu do maratonu należy zabrać się za trening do maratonu. Jak już można było wcześniej zauważyć taki trening tak naprawdę należy zaczynać co najmniej 6miesięcy przed startem. Warto trenować regularnie z systematycznym i progresywnym podnoszeniem dystansu w przebiegach a także tempie. Takie biegi to świetne przygotowanie organizmu do zwiększonego a także dłuższego wysiłku, odnalezienie optymalnej techniki do biegu, wykazanie własnych możliwości jak i również swoich predyspozycji do maratonu.

W każdym sporcie dieta to bardzo ważny czynnik do odniesienia końcowego sukcesu. Z tego względu najbardziej będzie odpowiednia dieta biegacza. Nikomu nie trzeba przypominać ale trening przed maratonem rozpoczyna się już w kuchni. W swojej diecie na pewno należy przygotować produkty z dużą ilością węglowodanów złożonych. Dieta biegacza to przede wszystkim minimalne lub zerowe ilości tłustych oraz ciężkostrawnych potraw.

Żaden profesjonalny maratończyk nie wygrał biegu bez odpowiedniego obuwia. Należy przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodną parę butów do tego długodystansowego maratonu. Aby zrobić to najlepiej warto po męczącym dniu udać się do sklepu z obuwiem. Wybrać la siebie najlepszą i najwygodniejszą parę. Po zakupie na pewno należy wykonać testy obuwia. Gdzie najlepiej to zrobić. Warto wybrać się do parku i wykonać jogging o lekkim tempie. Można mieć nawet swoje ulubione buty, jednak takie z dłuższym przebiegiem około 500km nie będą się w pełni nadawać do biegu. Dlatego te zużyte warto zamienić na nowe.

Aby bieg był w pełni swobodny na pewno należy przygotować się w odpowiednie ubranie. Warto aby ono było przewiewne. W czasie maratonu nasze ciała ulega wpływom przegrzania. Właśnie z tego powodu będzie potrzebne nam ubranie termoaktywne. Ważne jest aby ta bielizna była obcisła i po prostu przeprowadzała pot na zewnątrz. Warto odrzucić bawełnę ponieważ może przyczyniać się do szybszego wchłaniania kropel wysiłku i po prostu może schładzać ciało. To skutkować może niepotrzebnych przeziębieniem organizmu.

Portal SilowaniaDlaKażdego.pl wsparł nas merytorycznie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *