Łopiński wraca do domu. Był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego i Dudy

lopinski ok plewa modlitwa przy grobie

Maciej Łopiński

POMORZE. Maciej Łopiński – dziennikarz z Pomorza, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Andrzeja Dudy kończy swoją misję. 

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda odwołał Macieja Łopińskiego ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Jego miejsce zajął mec. Paweł Mucha – adwokat, doradca społeczny Andrzeja Dudy, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Od 1 stycznia 2017 r. nowym doradcą prezydenta zostanie Cezary Kochalski.

Maciej Łopiński został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za działalność na rzecz niezawisłych mediów, za odwagę w budowaniu wolnej Polski oraz podejmowaną z pożytkiem dla kraju aktywność państwową i publiczną”.

Nie podano przyczyn odejścia red. Łopińskiego. Jednakże, nie jest to zaskoczenie, gdyż o zakończeniu jego pracy w Kancelarii Prezydenta mówiło się od pewnego czasu. Nie z powodów politycznych czy merytorycznych, lecz ze względów osobistych.

Łopiński mieszka na stałe w Gdańsku, tutaj rozpoczął pracę dziennikarską. Był współzałożycielem Tygodnika CZAS, uczestnik strajków w Sierpniu 1980 oraz w strajków w Stoczni Gdańskiej w 1988 r. Redagował w podziemiu prasę opozycyjną „Przekaz”. Potem, przed wolnymi wyborami (po „okrągłym stole”) z grupą dziennikarzy pomorskich utworzył Tygodnik Gdański. Przewodniczył spółce wydawniczej, która po przejęciu z RSW Prasa dzienników wydawała „Dziennik Bałtycki” i „Wieczór Wybrzeża”. Był wykładowcą dziennikarstwa. Bliski współpracownik śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Andrzeja Dudy. Postanowił wrócić na czas emerytury na Pomorze – do rodzinnego domu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *