Przetwórnia nielegalnego tytoniu w garażu

POMORZE ZACH. W Słupsku zabezpieczono ponad 200 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zatrzymali 28-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 160 tys. zł.

Policjanci z Wydziału dw.z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn i przetwórnia nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajętym przez 28-letniego sprawcę garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 kg krajanki liści tytoniu. Cześć z tych rzeczy spakowane już były w kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dystrybucji. W trakcie dalszych czynności kryminalni zabezpieczyli trzy maszyny służące do rozdrabniania liści tytoniu. Znaleziony susz oraz maszyny zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone.

Policjanci zajmując się sprawą oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 160 tys. zł. Zatrzymany 28-letni słupczanin został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci zastrzegają, iż sprawa ma charakter rozwojowy. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *