Protesty i niepokoje społeczne – rząd bezdialogowy?

POMORZE. 19 lutego – Ogólnopolskie Akcje Protestacyjne. – Rozpoczynają się akcje, których celem jest zmuszenie polskiego rządu do dialogu –  mówi lider „Solidarności”, Piotr Duda. – Nadchodzi  moment, w którym musimy się o nie upomnieć! Bądźmy solidarni!

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w ramach ogólnopolskiej akcji strajkowo – protestacyjnej ogłoszonej przez  „Solidarność” postanowił zorganizować w czwartek, 19 lutego 2015 r. akcję informującą o celach protestu oraz oflagować zakłady pracy i szkoły flagami NSZZ „Solidarność” z szarfą „Protest”.

Szanowni Państwo!
Od siedmiu lat reprezentatywne centrale związków zawodowych próbują prowadzić dialog społeczny z obecną koalicją rządową PO-PSL. Niestety, zarówno były Premier Donald Tusk, jak obecnie Ewa Kopacz traktują dialog w naszym kraju jak zło konieczne, czego konsekwencją są obecne protesty i niepokoje społeczne. Postulaty, które przedstawiamy Pani Premier to nie obrona przywilejów związkowych, ale realne problemy polskiego społeczeństwa nierozwiązane na przestrzeni ostatnich lat, mimo konkretnych propozycji strony społecznej.
Z końcem stycznia minął ostateczny termin, jaki daliśmy Pani Premier na rozpoczęcie negocjacji. Niestety, premier RP, która tyle mówi o dialogu, nie tylko nie chce się spotykać ze związkowcami, ale nie odpowiedziała nawet na nasze pismo. Dlatego będziemy protestować.
Już w najbliższych dniach rozpoczną się akcje, których celem jest zmuszenie polskiego rządu do dialogu. Poniżej prezentujemy katalog spraw wymagających pilnego rozwiązania, gdyż w przeciwnym razie może nastąpić eskalacja protestów.
Apelujemy do wszystkich, którym bliskie są nasze postulaty – nadchodzi  moment, w którym musimy się o nie upomnieć! Bądźmy solidarni!

Piotr Duda

przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”

protest Ulotka_postulaty

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *