Jak sobie radzić z powodzią?

konkurs powodz

Uczniowie z żuławskich szkół wzięli udział w konkursie plastycznym o powodzi. W czerwcu br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny w ramach kampanii „Żuławy. Edukacja powodziowa”, zorganizowany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs trwał od 6 do 30 maja pod hasłem: „Jak sobie radzić z powodzią?”, a udział w nim wzięło 165 uczniów z 13 szkół z terenu Żuław.

Uczniowie mieli dowolność, co do wyboru techniki wykonania swojej pracy. Niektórzy wybrali tradycyjne farby czy kredki, inni wyklejali prace np. z bibuły. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic i tak na pracach mogliśmy zobaczyć wielkie koparki, ludzi wspólnie pracujących przy budowie wałów przeciwpowodziowych czy straż wodną w akcji. Wykonywanie prac plastycznych miało za zadanie nie tylko oddać wyobrażenie dzieci o powodzi i przygotowaniu do niej, ale też zmotywować do zdobywania i pogłębiania wiedzy o powodzi przez uczniów i rodziców. Nauczyciele chętnie pomagali dzieciom i uczestniczyli w akcji mając świadomość jak ważna jest edukacja powodziowa.

Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, więc wybór był szczególnie trudny dla komisji konkursowej.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła Weronika Perlejewska z klasy 4F ze Szkoły Podstawowej w Tczewie, drugie miejsce przypadło Maciejowi Ułasiowi ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku, a trzecie miejsce zdobyła Milena Zdyb ze Szkoły Podstawowej w Koźlinach.

Nagrodami w konkursie były atrakcje dla dzieci: wejście do aquaparku, do parku linowego, bilety do kina oraz gadżety kampanii. Szkoła, do której uczęszcza autorka najlepszej pracy otrzymała telewizor, a dwie kolejne szkoły – albumy i książki o Żuławach.

Pokonkursowa wystawa wyłonionych prac odbędzie się w Urzędzie Miasta w Tczewie. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ zwyciężczyni konkursu pochodzi właśnie z Tczewa. Wystawa rozpocznie się 21 lipca i potrwa miesiąc.

Nagrodzeni, wyróżnieni

W konkursie wzięło łącznie udział 165 uczniów z 13 żuławskich szkół. Wybór laureatów był niezmiernie trudny, z uwagi na wysoki poziom wielu nadesłanych prac. Ostatecznie przyznano nagrody:
1. miejsce: Weronika Perlejewska, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie
2. miejsce: Maciej Ułaś, Szkoła Podstawowa nr 80 w Gdańsku

3. miejsce: Milena Zdyb, Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Wyróżnienie specjalne: Natalia Siemieniuk, Zespół Szkół w Cedrach Małych

Wyróżnienia:

Szymon Pawelec, Szkoła Podstawowa nr 80 w Gdańsku.

Mikołaj Łucki, Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie.

Daria Wiśniewska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marzęcinie

Wiktoria Kowal, Zespół Szkół w Cedrach Małych

Dariusz Pawelczyk, Szkoła Podstawowa w Szymankowie

Julia Jassak, Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku

Filip Słończyński, Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *