Prace w technice frotażu i pieśń poświęcona bohaterom Ukrainy

GPTS 22.08.2014_Dulewicz_wystawa

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy batiku Urszuli Dulewicz i koncert Galicia Folk Band.

22 sierpnia (piątek) 2014 r., godz. 17.00 – wernisaż wystawy batiku Urszuli Dulewicz

Urszula Dulewicz: Tworzy prace w technice frotażu (głównie obiekty przestrzenne) oraz w tkaninie artystycznej. Obecnie jest studentką na studiach doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2006 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: Malarstwa, Tkaniny Artystycznej, Multimediów. W trakcie tej nauki studiowała również na Akademie der Bildende Künste Stuttgart (Niemcy) oraz w Hochschule für Gestaltung und Kunst w Bazylei (Szwajcaria). Od 2011 r. mieszka i pracuje w Gdyni

GPTS 23.08.2014_Galicia Folk Band_koncert

23 sierpnia (sobota) 2014 r., godz. 19.00 – koncert Galicia Folk Band

wstęp 10 zł – bilet do nabycia przed koncertem

Zespół Galicia FOLK BAND przyjechał ze Lwowa. Zespół wykonuje bardzo szeroki repertuar. Są to ukraińskie piosenki ludowe, pieśni religijne, a także muzyka klasyczna, arie operowe aż do nowoczesnych aranżacji znanych utworów. Oprócz języka ukraińskiego niektóre utwory wykonywane są w języku polskim, angielskim oraz włoskim.

Grupę tworzą:

– Volodymyr Ivanets (akordeon) – lider i założyciel grupy, zastępca dyrektora i nauczyciel w klasie akordeonu w Państwowym Liceum Muzycznym im. St. Ludkiewicza we Lwowie.

– Oksana Zubenko (skrzypce) €“ rozpoczyna studia na I roku Uniwersytetu we Lwowie na kierunku muzycznym

– Sergey Kutepov (bandura) -€“ absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej.

Bandura to ukraiński ludowy instrument muzyczny o pięknym brzmieniu, zwykle ma 64 struny, natomiast instrument Sergeya ma o trzy struny więcej.

Zespół nagrał cztery płyty. Najnowsza płyta zatytułowana jest „New life”, zawiera jedenaście utworów, a wśród nich piękną pieśń poświęconą bohaterom Ukrainy.

Śpiew na głosy, piękne brzmienie instrumentów, duże umiejętności muzyczne oraz dobry kontakt z publicznością zawsze nagradzane są wielkimi brawami.

Występy zespołu pełne są radości, uśmiechu, wzruszenia oraz pozytywnej energii, która wypełnia słuchaczy na długo po koncertach.

Po koncercie płyty zespołu do nabycia w cenie – 25 zł najnowsza, 15 zł wydawnictwa starsze.

25 sierpnia (poniedziałek) 2014 r., godz. 18.00 – promocja dwumiesięcznika „AUTOGRAF”

GPTS 25.08.2014_Autograf 2014-1_promocja

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *