Popijali razem, podczas awantury syn zabił ojca

gda policja zabojstwo ojca

GDAŃSK.  25-letni mieszkaniec z Gdańska jest podejrzany o zabójstwo swojego, 58-letniego ojca. Razem pili alkohol w mieszkaniu, doszło do awantury. Syn dotkliwie pobił ojca. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. Sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące.

W miniony czwartek nad ranem dyżurny Policji został powiadomiony o pobiciu mężczyzny w mieszkaniu w dzielnicy Brzeźno. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 58-letniego mężczyzny, a funkcjonariusze razem z prokuratorem i biegłym medycyny sądowej pracowali na miejscu. Policjanci bardzo szybko ustalili, że związek z tą sprawą ma syn zmarłego i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka godzin później w parku na Śródmieściu kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 25-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili, że ojciec z synem wcześniej spożywali alkohol w mieszkaniu. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do awantury i ataku na ojca. 58-latek został dotkliwie pobity. Syn po całym zdarzeniu wyszedł z mieszkania.

W piątek policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut zabójstwa. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. za groźby i uszkodzenie mienia. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *