Z Gdańska przez Polskę w ciągi 5 godzin! Cała A1 już na ostatniej prostej

Mat. prasowe GDDKiA.

POMORZE. Jest realna szansa, że z Gdańska będzie można w ciągu 5 godzin przejechać samochodem przez całą Polskę -do granicy z Czechami. 18 kwietnia br. podpisano bowiem kontrakt na zaprojektowanie i wybudowanie brakującego w A1 24-kilometrowego odcinka autostrady między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. 

Spółka Mirbud za 857 mln zł ma wykonać brakujące odcinki autostrady A1 na terenie województw: łódzkiego i śląskiego. Jak zapewnia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, w 2024 r. cała A1 – od Gdańska do granicy z Czechami – powinna być przejezdna i dostępna dla kierowców.

– Spinamy dzisiaj transportowy kręgosłup Polski. Przejazd od granicy z Czechami do Trójmiasta będzie możliwy w mniej niż 5 godzin. To nie tylko ulga dla kierowców, ale też szansa na rozwój portów i nowe kontrakty z firmami z Czech, Słowacji czy Węgier – powiedział minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Mat. prasowe GDDKiA

– Jestem niezwykle dumny, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się doprowadzić do rozpoczęcia oczekiwanej od wielu lat realizacji tego newralgicznego odcinka autostrady A1, co wymagało zarówno wypracowania nowej koncepcji jego budowy, jak i znowelizowania Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad – – powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. – Możemy powiedzieć, że domknięcie kolejnego z kluczowych dla Polski korytarzy transportowych jest już na ostatniej prostej.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *