Poparzonego mężczyznę wynieśli z płonącego domu

Nowy Dwó Gdański - policjanci uratowali mężczyzn-ę z płomieni - Kopia

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku  uratowali życie mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Poparzonego mężczyznę  wynieśli z płonącego domu. Poszkodowany z oparzeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy badają przyczyny pożaru.

Dziś tuż po północy dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o tym, że w Krynicy Morskiej na ul. Różanej w płomieniach stanął dom, w środku którego może ktoś przebywać. Pod wskazany adres natychmiast  skierowano najbliższy patrol policji.

Tam okazało się, że pożar wybuchł w domu będącym w budowie. W jego wnętrzu widać było płomienie i wydobywające się na zewnątrz kłęby dymu.

Funkcjonariusze usłyszeli odgłosy przebywającej w środku osoby. Bez wahania weszli do budynku przez jedno z okien. W pomieszczeniu płonęły meble i było pełno dymu. Stała tam też butla gazowa, z  której cały czas wydobywał się duży ogień. Na łóżku policjanci znaleźli leżącego starszego mężczyznę. Miał widoczne poparzenia skóry. Bez chwili zwłoki mundurowi chwycili mężczyznę i przez okno wynieśli go z płonącego domu. Pomogli im w tym mieszkający po sąsiedzku mężczyźni, z których jeden – to miejscowy policjant.

Policjanci szybko przenieśli poszkodowanego w bezpieczne miejsce i do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego udzielali pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna to 71-latek  z powiatu nowodworskiego. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Z poparzeniami został przetransportowany do szpitala.

Wkrótce na miejsce przybyli strażacy, którzy ugasili pożar. Pracujący na miejscu funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej ustalają obecnie  przyczyny pożaru.

Policjanci, którzy uratowali mężczyznę na co dzień służą w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. W sezonie letnim wspierają policyjne siły w Krynicy Morskiej. asp. Jacek Maryńczak jest policjantem z ponad 21 – letnim stażem. Swoje doświadczenie zdobywał między innymi służąc poza granicami państwa w ramach misji pokojowej w Kosowie. st.sierż. Tomasz Tabaczyński z policją związany jest od 7 lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *