Nad morzem na „gościnnych występkach”

Policjanci z Władysławowa zatrzymali dwóch mieszkańców Łodzi podejrzanych o kradzież w jednym z pensjonatów na terenie Chłapowa oraz kilkukrotne korzystanie ze skradzionej karty kredytowej. Obaj mężczyźni objęci zostali policyjnym dozorem.

Do przestępstwa doszło w miniony piątek po południu. Właścicielka jednego z pensjonatów w Chłapowie gm. Władysławowo zawiadomiła policjantów o kradzieży telewizorów z jednego z pokoi oraz rzeczy turystów z innego pomieszczenia.

Funkcjonariusze szybko zajęli się sprawą i ustalili, że dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat weszło do niezamkniętego na klucz pokoju skąd wyniosło telewizor. Następnie przez balkon sprawcy dostali się do drugiego pokoju, z którego również zabrali telewizor oraz przedmioty turystów m.in. odzież, dokumenty i kosmetyki. Telewizory sprawcy zawinęli w pościel i opuścili pensjonat.

Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 2,5 tys. zł. Śledczym w sprawie pomógł monitoring. Dzięki niemu funkcjonariusze ustalili dokładny rysopis przestępców i rozpoczęli ich poszukiwania.

Przełom nastąpił już następnego dnia. Funkcjonariuszka zajmująca się sprawą, poza godzinami służbowymi na terenie Władysławowa, zauważyła podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Mieszkańcy Łodzi w wieku 30 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalili ponadto, że obaj zatrzymani w dniu przestępstwa aż 9-krotnie skorzystali z jednej ze skradzionych kart kredytowych dokonując zakupy w dwóch sklepach na kwotę niemal 400 zł.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy. Wczoraj mieszkańcy Łodzi postanowieniem prokuratury objęci zostali policyjnym dozorem.

Władysławowscy śledczy sprawdzają czy mężczyźni mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za nieuprawnione korzystanie z karty kredytowej grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *