Pomorskie najlepsze w kraju

Regionalny Program Operacyjny wdrażany przez Zarząd Województwa Pomorskiego jako pierwszy spośród 16. programów regionalnych realizowanych w Polsce osiągnął poziom 100% wykorzystania środków europejskich dostępnych na lata 2007-2013.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wynika, że do 31 maja 2014 r.  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2014 zawarto z beneficjentami 1667 umów o dofinansowanie projektów na łączną kwotę 3 896 190 000 zł, co stanowi 100% wszystkich środków, które były dostępne w programie.

– Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich regionów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Nasze województwo od początku było liderem w przekazywaniu beneficjentom środków unijnych zarządzanych na poziomie regionalnym. Wyróżniało się na tle innych województw – w comiesięcznych rankingach zajmowało głównie pierwsze miejsce w kraju pod względem kontraktacji. Nie jest więc przypadkiem, że teraz jako pierwsze „dobiegło do mety” w tej konkurencji.

Sukces ten jednak nie oznacza, że teraz można poświęcić się wyłącznie przygotowaniom do uruchomienia nowego programu na lata 2014-2020, co będzie możliwe po jego wynegocjowaniu z Komisją Europejską. Beneficjenci muszą jeszcze dokończyć realizację swoich inwestycji i prawidłowo je rozliczyć, muszą odbyć się kontrole i zostać wypłacone wszystkie środki.

Małgorzata Pisarewicz

Rzecznik prasowy UMWP

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *