Policjant z CBŚ chciał pomóc seniorce, zadzwoniła na policję

GDYNIA. 82 – letnia mieszkanka Gdyni w praktyce zastosowała policyjne porady na wypadek usiłowania oszustwa przez „fałszywego wnuczka”. Wczoraj odebrała telefon od przestępcy, który prosił o pomoc finansową podszywając się pod członka rodziny. Chwilę później, gdy zadzwonił do seniorki mężczyzna przedstawiający się jako policjant z CBŚ, kobieta stanowczo odmówiła współpracy i zerwała połączenie. O wszystkim niezwłocznie opowiedziała dyżurnemu Policji, śledczy ustalają okoliczności usiłowania oszustwa.

Policyjne porady i ostrzeżenia kierowane przez funkcjonariuszy do seniorów, by nie dawali się oszukać „fałszywym wnuczkom” czy osobom podającym się za oficerów z Centralnego Biura Śledczego Policji, pomagają chronić oszczędności starszych osób przed przekazaniem ich w ręce przestępców.

We wtorek około południa na telefon stacjonarny 82 – letniej mieszkanki Gdyni zadzwonił oszust podający się za członka rodziny kobiety i prosił o pilną pomoc finansową. Następnie seniorka odebrała drugi telefon od mężczyzny, który przedstawił się jej jako policjant z CBŚ.

Czujna gdynianka natychmiast zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami, wcześniej poznała mechanizm, który stosują oni w celu wyłudzenia pokaźnych sum pieniędzy, pod pozorem pomocy finansowej najbliższym z rodziny.

Kobieta odłożyła słuchawkę i niezwłocznie o próbie oszustwa opowiedziała dyżurnemu gdyńskiej Policji. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia oraz poszukują sprawców usiłowania wyłudzenia pieniędzy.

Przypominamy o potrzebie zachowania szczególnej czujności podczas telefonicznych rozmów na temat finansowej pomocy. „Fałszywy wnuczek”

dzwoni podając się za członka rodziny i opowiada o swoich kłopotach.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *