Darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej

POMORZE. Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady. Nagroda dla gimnazjalistów- darmowy indeks do Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady

Solidna porcja wiedzy o bezpieczeństwie i kolejna okazja do wygrania atrakcyjnych nagród. To już ostatni dzwonek dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w VIII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku hasło konkursu brzmi: „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”.

Siedem dotychczasowych edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie udowodniło, że do udziału w tego typu przedsięwzięciach młodych ludzi namawiać nie trzeba. W 2008 r., kiedy konkurs zorganizowano pierwszy raz, do pisania testu zasiadło 180 uczniów. W ubiegłym roku było ich już 543. Stale rośnie też liczba straży miejskich i gminnych, zaangażowanych w przedsięwzięcie. W tym roku jest ich już dziesięć.

Kto może wziąć udział w Olimpiadzie?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Rozwijanie w młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, jak również za wspólne dobro to jeden z celów organizatorów turnieju. Ale chodzi też o to, by młodzież poznała przepisy prawa oraz uprawnienia instytucji, które stoją na jego straży. Wszystko to ma służyć poprawie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Olimpiada to także wyjątkowe nagrody

Młodzi ludzie nie ukrywają, że jednym z bodźców, które skłaniają ich do udziału w konkursie są bardzo atrakcyjne nagrody. Nieczęsto się zdarza, by w szkolnym turnieju gra toczyła się o tak wysoką stawkę! Zwycięzca dostaje darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Może sobie wybrać kierunek studiów, specjalność i zdecydować czy chce się kształcić stacjonarnie czy może zaocznie. Jako laureat Olimpiady czesnego oczywiście nie płaci.

Warto podkreślić, że żaden finalista nie wychodzi z pustymi rękami. Nagrody rzeczowe dostają wszyscy uczestnicy trzeciego etapu konkursu. Wśród upominków przewidzianych na tę edycję Olimpiady są już między innymi: laptopy, smartfony i cyfrowe aparaty fotograficzne. A pula nagród wciąż się powiększa!

Ważne terminy

W Olimpiadzie biorą wziąć udział uczniowie z miast i gmin, których straże są w gronie organizatorów przedsięwzięcia.

Pierwszy etap Olimpiady odbędzie się 10 grudnia 2014 r., drugi – 18 lutego 2015 r. W obu przypadkach sprawdziany zostaną przeprowadzone  w szkołach uczestników turnieju lub w innym miejscu wyznaczonym przez lokalną straż.

Trzeci etap Olimpiady to już finał! 26 marca 2015 r. przed uczestnikami zmagań swoje podwoje otworzy gdańsko-sopocka Ergo Arena. Finaliści będą musieli nie tylko wykazać się odpowiednią wiedzą, ale też przygotować i zaprezentować autorski projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoim miejscu zamieszkania.

Kto za tym stoi?

Głównymi organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie i gminne z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Gdańska, Sopotu, Kwidzyna, Gniewu, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego (straż gminna) oraz Człuchowa (straże: gminna i miejska).

Sponsorem głównym jest PZU.

Wojciech Siółkowski (strazmiejska.gda)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *