Policjanci z psami zaangażowani kampanii wyborczej Komorowskiego?

komorowski kampania

POMORZE. Na Pomorzu przebywał kandydujący w wyborach na urząd Prezydenta Bronisław Komorowski. W obsługę tej wizyty zaangażowany był m.in. Pomorski Urząd Marszałkowski a także Policja (z psami i pirotechnikami), która zabezpieczała pobyt  i przejazdy kandydata na prezydenta na terenie Pomorza.

Jak czytamy w informacji prasowej Komendy Wojewodzkiej Policji w Gdańsku, wczoraj z wizytą w powiecie kartuskim pojawił się Prezydent Polski Bronisław Komorowski wraz z Pierwszą Damą. W przygotowanie i zabezpieczenie wizyty zaangażowani byli od samego początku policjanci. Nad bezpieczeństwem wizyty czuwali funkcjonariusze służb kryminalnych, prewencyjnych i ruchu drogowego kartuskiej komendy, grupa miniersko – pirotechniczna i przewodnicy psów przeszkolonych do wykrywania materiałów wybuchowych z Gdańska oraz SPAP.

Wczoraj z wizytą w powiecie kartuskim pojawił się Prezydent Polski Bronisław Komorowski wraz z Pierwszą Damą. W przygotowanie i zabezpieczenie tego wydarzenia od samego początku zaangażowani byli kartuscy policjanci. We współpracy z funkcjonariuszami BOR-u zaplanowali każdą minutę spotkania tak, aby zapewnić prezydenckiej parze całkowite bezpieczeństwo.

Policjanci przy użyciu specjalnie szkolonych psów dokładnie sprawdzili miejsca, które odwiedziła para prezydencka, aby była pewność, że nie znajdują się tam materiały wybuchowe. Funkcjonariusze ruchu drogowego poprowadzili kolumnę pojazdów gości, natomiast na miejscu pracowali funkcjonariusze umundurowani i nieumundurowani, których zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku i spokoju publicznego podczas wizyty. (źródło: serwis KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *