Podpalili drzwi notariusza. W akcji użyto broni

GDAŃSK. Ujęto dwóch mężczyzn, który podpalili drzwi wejściowe jednej z kancelarii notarialnych w centrum Wrzeszcza. trzeci mężczyzna, który jadąc audi a4 próbował staranować policjanta. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć broni. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Wczoraj policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przedstawili zarzuty 18 i 21-letniemu mężczyźnie. Obaj podejrzani są o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającemu mieniu o wielkich rozmiarach.

Sprawcy we wtorek (6 stycznia br.) podpalili drzwi jednej z kancelarii notarialnych na terenie Gdańska. Zatrzymani zostali na gorącym uczynku przez kryminalnych z Komendy Miejskiej przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej. W trakcie dynamicznej akcji zatrzymania podpalaczy nagle pojawił się trzeci mężczyzna, który jadąc audi a4 próbował staranować policjanta. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć broni. Cała trójka została zatrzymana.

Kierujący tym samochodem został przesłuchany w charakterze osoby podejrzewanej o czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Dalsze czynności procesowe w tej sprawie będzie podejmował prokurator.

18 i 21-latek wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, a stamtąd do sądu. Sąd przychylił się do wniosku  i zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającemu mieniu o wielkich rozmiarach grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za czynną napaść na funkcjonariusza do lat 10.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *