Abp Głódź cierpiący – w szpitalu, walczy o życie

glodz1
GDAŃSK. „Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmuję ją, jaka będzie, proszę o modlitwę” – czytamy w oświadczeniu abp Sławoja Leszka Głódzia skierowanym do wiernych i księży.
Oświadczenie zostało odczytane w niedzielę w kościołach na Pomorzu.

W „Oświadczeniu” arcybiskup prosi o modlitwę, szczególnie ze strony tych „którzy doświadczają tego, co ja”.

„Jeżeli jest taka wola Boża, chciałbym Wam jeszcze służyć, Drodzy Księża i Wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej Archidiecezji Gdańskiej”.

Abp Głódź  kilka tygodni temu przeszedł zabieg usunięcia narośli na jelicie, przebywa w szpitalu w Warszawie.

Abp Głódź od 208 r. jest metropolitą gdańskim, był biskupem praskim. Ma 69 lat, jest doktorem prawa kanonicznego. W latach 1991 -2004 był biskupem polowym Wojska Polskiego.

abp2

– Ksiądz arcybiskup wraca do zdrowia i czuje się coraz lepiej, choć rekonwalescencja przebiega powoli – powiedział w Radiu Gdańsk ks. Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy diecezji gdańskiej. – Odwiedziłem go przed trzema dniami, próbował nawet żartować, ale widać że bardzo cierpi. Jednak znając arcybiskupa spodziewamy się, że jeszcze w październiku pojawi się w pracy. Wszystko jednak zależy od decyzji lekarzy. Nie musi się spieszyć, teraz potrzebuje głównie spokoju.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *