Pobity w Staniszewie – z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala

KARTUZY – ZATRZYMANY SPRAWCA C-IĘZKIEGO POBICIA

KARTUZY. 3 miesiące aresztu dla sprawcy pobicia młodego pątnika. Zatrzymano głównego podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa 22-latka. Zatrzymany został także drugi ze sprawców.  Mężczyźni w ubiegłym tygodniu, wspólnie z kolegami dotkliwie pobili 21-latka. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kartuski sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 22-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który jest podejrzany o dokonanie pobicia. Mężczyzna został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca br. w Staniszewie. 22–latek  wspólnie z kolegami pobił 21-letniego mieszkańca Gdańska, który z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Zatrzymany w poniedziałek 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a wczoraj decyzją sądu został przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie przez najbliższe 3 miesiące będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu.

Wczoraj zatrzymany został drugi ze sprawców, 20-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Obecnie policjanci ustalają pozostałych uczestników zdarzenia oraz weryfikują ich role w pobiciu w oparciu o zeznania przesłuchanych świadków.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *