Napad w nocy na taksówkarza, z kamieniem na policjanta

GDAŃSK. Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy zatrzymali 22-latka, który w nocy chciał napaść na 58-letniego taksówkarza i ukraść mu samochód.

Wczoraj ok. godziny 2 w nocy policjanci ruchu drogowego patrolując w Gdańsku rejon ul. 3 Maja zauważyli taksówkarza, który machał rękoma w ich stronę. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i ruszyli w stronę mężczyzny. W tym momencie młody chłopak, który stał obok taksówkarza, widząc nadjeżdżających mundurowych, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego.

Funkcjonariusze ustalili, że 22-latek chwilę wcześniej podszedł do 58-letniego taksówkarza i trzymając w ręku kamień groził, że uderzy nim mężczyznę, jeśli ten nie odda mu kluczyków od samochodu i taksówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Dziś 22-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego zostanie doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Za usiłowanie dokonania rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *