Płażyński pyta prezydent Dulkiewicz o koszty rozdawanych gadżetów

Kacper Płażyński. Fot. mat. arch. płażyński

GDAŃSK. Kacper Płażyński, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska  złożył interpelację  w sprawie wydatków z kasy miasta na różne gadżety, m.in. z nazwą „konstytucja” wręczane

Jak donosi „Dziennik Bałtycki”, 4 kwietnia w gdańskim magistracie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z przewodniczącymi klubów politycznych w radzie. Po rozmowach wręczono im prezenty – Kacper Płażyński otrzymał książkę, szefowie klubów Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska dostali maskotki gdańskiego lwa. Wręczono im także logo planowanych w Gdańsku obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 roku.

„DB” informuje, że klubu radnych PiS złożył interpelację do prezydent Dulkiewicz, w której pyta, ile kosztowały prezenty, gadżety wręczane przez władze miasta. Płażyński uważa, że w Gdańsku jest mnóstwo potrzebujących rodzin i pyta o wydatki magistratu. Chce wiedzieć, ile prezentów władze Gdańsk przekazały od 1 stycznia 2019 r., jakie były koszty i kto je otrzymał. Szef klubu radnych PiS  chce także upublicznienia informacji – ile od roku 2016 Gmina Miasto Gdańsk przeznaczyła środków na różnego rodzaju gadżety z nazwą ‚konstytucja’ oraz o wskazanie, jakie to były gadżety.

(źródło: wpolityce.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *