Płażyński na prezydenta Gdańska

Kacper Płażyński. Fot. J. Wikowski

GDAŃSK. Kacper Płażyński wystartuje w wyborach samorządowych – tak wynika z  informacji i będzie ubiegać się o głosy gdańszczan, aby zarządzać miastem jako Prezydent Gdańska.

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości  zebrał zdecydował w sprawie wyboru kandydatów na prezydentów miast. Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska jest Kacper Płażyński.

Od wielu miesięcy mówiło się, że Kacper Płażyński będzie kandydatem na stanowisko Prezydenta Gdańska. Był w gronie osób, które miało wsparcie Prawa i Sprawiedliwość i byli na nieformalnej liście kandydatów na prezydenta. Na liście tej byli m.in. dr Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej), mec. Kazimierz Smoliński (poseł z Pomorza, do niedawna wiceminister infrastruktury). Jednakże, z oficjalnych już informacji wynika, że to właśnie Płażyński jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy.

Kacper Płażyński (29 lat) – prawnik, jest synem Macieja Płażyńskiego – konserwatysty, lidera prawicy pomorskiej od lat 90, wojewody gdańskiego, posła, jednego z trzech założycieli Platformy Obywatelskiej, potem – marszałka Sejmu, senatora i wicemarszałka Senatu. Maciej Płażyński zginął w katastrofie smoleńskiej.

Kacper Płażyński jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ma uprawnienia adwokackie, jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej. Specjalizuje się w zakresie prawa gospodarczego i administracyjnego.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *