Plantacja w kurniku – ponad 1650 krzaczków. Gang konopny zaskoczony wizytą CBŚP

POMORZE. Gigantyczna plantacja konopi w kurniku w miejscowości Gowidlino (pow. kartuski). Szacuje się, że z ujawnionych plantacji można było uzyskać co najmniej 45 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 1,5 mln zł.

Funkcjonariusze CBŚP z Gdańska zlikwidowali dwie duże plantacje konopi – obie w powiecie kartuskim. Jedna z plantacji zlokalizowana była w… kurniku. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy trudnili się tym procederem. Wszyscy usłyszeli zarzuty uprawy konopi i ich przetwarzania. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 1 kg gotowej marihuany i 10 kg suszu. Szacunkowo, z ujawnionych plantacji można było uzyskać co najmniej 45 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 1,5 mln zł.

Policjanci gdańskiego CBŚP pracowali kilka tygodni nad sprawą grupy trudniącej się uprawą konopi. Pojechali w nocy do miejscowości w powiecie kartuskim, gdzie na jednej z posesji prowadzona była uprawa konopi. Policjanci zatrzymali cztery osoby. 36-letni Mariusz K. ps. Rudy, 47- letni Andrzej F., 37- letni Adam G. i 34- letni Andrzej M. ps. Filuś w chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni.

Policjanci odkryli profesjonalnie zorganizowaną plantację, która znajdowała się na piętrze budynku gospodarczego. Na parterze znajdowała się hodowla kur. Wewnątrz budynku funkcjonariusze zabezpieczyli 870 rosnących krzaków konopi, kilogram gotowej marihuany i około 10 kg drobnych części konopi w fazie suszenia. Ponadto policjanci ujawnili również ponad 100 doniczek z ziemią i pozostałościami po ścięciu roślin. W osobnym pomieszczeniu zorganizowana była suszarnia. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli również specjalną maszynę do automatycznego oddzielania drobnych części roślin od łodyg konopi.

Po tym funkcjonariusze weszli do wynajmowanego przez członków tej grupy mieszkania. W lokalu tym policjanci ujawnili kolejną plantację konopi. Rosło tam 786 krzewów w początkowej fazie rozwoju.

Czterem podejrzanym przedstawiono w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku zarzuty uprawy konopi w znacznych rozmiarach i zarzut przetwarzania ich. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

Dwóch z mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. (CBŚP / mw)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *