„Krystek” w areszcie. „Łowca nastolatek” wyraźnie zaskoczony. Skrupulatna akcja

pol wejherowo gwalciciel

POMORZE. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 38-latka Krystiana W. ps. „Krystek” – podejrzewanego o przestępstwa o charakterze seksualnym. Akcję przeprowadzono dzisiaj rano w jednej z miejscowości koło Wejherowa. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie pozostaje do dyspozycji prokuratury.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy pracowali nad sprawą przestępstw o charakterze seksualnym, do których miało dochodzić na terenie Trójmiasta i okolic.

„Łowca nastolatek”

Chodzi o śledztwo dotyczące gwałtu, do jakiego miało dojść w 2010 r. – informuje „Dziennik Bałtycki”. Wówczas 15-letnia kobieta zgłosiła się do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Nie potrafiła jednak wskazać sprawcy, a skutku nie przyniosła również próba namierzenia napastnika po numerze telefonu komórkowego, z jakiego korzystał. Sprawa została umorzona. Po tym, kiedy pojawiły się rewelacje, dotyczące rzekomego powiązania Krystiana W. z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid z Gdańska w marcu 2015 r., i nagłośnieniu przez media innych podejrzeń dotyczących „Krystka” – w wakacje bieżącego roku do śledczych znów zgłosiła się, dziś 20-letnia, ofiara sprzed pięciu lat, która twierdzi, że właśnie w 38-latku rozpoznaje napastnika.

W związku z tym postępowaniem, dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wejherowa. Był on wyraźnie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu. Skrupulatnie przygotowana policyjna akcja została przeprowadzona w jednej z miejscowości koło Wejherowa.

Mundurowi przeszukali mieszkanie zatrzymanego. Zabezpieczyli szereg przedmiotów między innymi nośniki pamięci i telefony komórkowe. Cały materiał zostanie teraz przekazany do badań, które przeprowadzi odpowiedni biegły.

Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące zgwałcenia.

Za zgwałcenie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *