SKOK do Telewizji Gdańskiej. Dunajski został szefem Panoramy

Dunajski Andrzej mat SKOK

Andrzej Dunajski. Fot. mat. pras. SKOK

MEDIA/POMORZE. Dziennikarz Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy SKOK będzie dowodzić w Telewizji Gdańskiej głównym regionalnym programem informacyjnym „Panorama”.

 

Andrzej Dunajski jest dziennikarzem, był reporterem śledczym w „Wieczorze Wybrzeża” a potem – po fuzji „Wieczoru” z „Dziennikiem Bałtyckim” – pracował w „DB”.

Z dziennikarstwa zrezygnował w 2000 r. i przeszedł do pracy w PR. Był redaktorem gazety promocyjno-informacyjnej wydawanej przez SKOK oraz rzecznikiem prasowym Kasy Krajowej SKOK.

Teraz wraca do dziennikarstwa, lecz telewizyjnego. Otrzymał kluczową w Telewizji Gdańskiej funkcję – szefa programu informacyjnego „Panorama” w Ośrodku TVP3 Gdańsk, kierowanej przez Joannę Strzemieczną-Rozen. Objął tę funkcję po Arturze Górskim (publicyście prasowym), który od pierwszego dnia nominacji nowej dyrektor Oddziału TV3 w Gdańsku kierował zespołem „Panoramy”, lecz z nieujawnionych powodów po 2 miesiącach musiał odejść z telewizji.

W rozmowie z reporterem Wirtualnemedia.pl Andrzej Dunajski powiedział:

Dziennikarstwo zawsze było moją pasją. Zawsze traktowałem je jako bardzo potrzebny i szlachetny zawód. Powiada się, że jeśli raz zostanie się dziennikarzem, to jest się nim przez całe życie.

Andrzej DUNAJSKI ma 53 lata, jest gdańszczaninem. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

Pracę dziennikarską rozpoczął jako reporter-stażysta w „Dzienniku Bałtyckim” (1990-1993). Był reporterem „Głosu Wybrzeża” (1994), „Wieczoru Wybrzeża” (1995-2000). Od 2000 r. był rzecznikiem Kasy Krajowej SKOK.

Dunajski jest laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tzw. polski Pulitzer) za reportaż „Grudniowe kule” (współautorstwo z Romualdem Orłem, także b. reporterem „WW”), ujawniający nieznane fakty o tragedii Grudnia `70 na Wybrzeżu (1995).

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *