Pieniądze dla kartuskiego szpitala

KASZUBY. Kartuski szpital powiatowy uzyskał rządowe wsparcie finansowe. Ponad 385 tys. zł Ministerstwo Zdrowia przekazało na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

W piątek, 5 października  w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński przekazał wsparcie finansowe dla jednostek służby zdrowia na Pomorzu.  385,5 tys. zł otrzymało Powiatowe Centrum Zdrowia na zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

–  Każda inwestycja dotycząca ratownictwa medycznego jest istotna. A szpitalne oddziały ratunkowe to miejsca newralgiczne, tu liczy się szybkość i skuteczność w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów – powiedział wojewoda pomorski, Dariusz Drelich.

Jak zaznacza w rozmowie z nami radny powiatu kartuskiego, Andrzej Leyk, zastrzyk gotówki z Ministerstwa Zdrowia ma pomóc ratowaniu ludzkiego życia, a w przyszłości w rozładowaniu kolejek u specjalistów.

– To bardzo dobry uczynek i gest sympatii w stronę naszego szpitala przez Ministerstwo Zdrowia. Zarówno rząd, jak i samo ministerstwo chce w ten sposób pobudzić działalność placówek, aby w przyszłości zmniejszyć kolejki do specjalistów, a wszyscy wiemy, jak duży jest to dla nas problem – powiedział radny Andrzej Leyk. 

Instytucje rządowe są sprzymierzeńcami w działaniach samorządów mających na celu poprawę życia i standardów usług, także w zakresie zdrowia. Jednakże konieczne są zmiany w zarządzaniu powiatem, aby była większa skuteczność w pozyskiwaniu funduszy oferowanych przez rząd. Niezbędne jest otwarcie na współdziałanie z instytucjami rządowymi, aby takie miasta jak Kartuzy skorzystały z dobrej koniunktury w gospodarce prowadzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W podpisaniu umowy o dofinansowaniu i przekazaniu symbolicznego „czeku” uczestniczył prezes kartuskiego szpitala, Paweł Witkowski. 

W spotkaniu z wiceministrem zdrowia, Januszem Cieszyńskim, wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem oraz Elżbieta Rucińska-Kulesz – dyrektorką pomorskich struktur NFZ uczestniczyli także kartuscy działacze Prawa i Sprawiedliwości:  Sylwia Leyk, przewodnicząca struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskimi (startująca do Sejmiku Województwa Pomorskiego) i Tomasz Belgrau – kandydat na stanowisko burmistrza Kartuz.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *