„Perła Innowacji” dla Grupy Energa

 

POMORZE. Gdańską Grupę Energa nagrodzono Perłą Innowacji w dorocznym rankingu Pereł Polskiej Gospodarki sporządzonym przez magazyn „Polish Market”.

Zgodnie z ideą inicjatorów, czyli redakcji anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market”, tytuł ten każdego roku przyznawany jest firmom, których praca i dokonania dają rękojmię uznania ich za ambasadorów innowacji.

Uroczysta gala wręczenia Pereł Polskiej Gospodarki każdego roku poprzedzona była obszernymi badaniami kondycji polskich przedsiębiorstw, opracowywanymi wspólnie z naukowcami ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pozycja na liście rankingowej warunkowana jest wielkością firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, a także jej efektywnością, dynamiką i płynnością finansową.

W rankingu Perła Innowacji, czyli PROGRESS 2018 liderem jest Grupa Energa. Kapituła przy przyznawaniu tej nagrody wzięła pod uwagę innowacyjność zgłoszonych projektów, sposób ich wdrożenia oraz wpływ na gospodarkę i społeczeństwo.

Nagroda Perła Innowacji cieszy nas szczególnie mocno, ponieważ do wprowadzania w naszej Grupie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań od lat przywiązujemy bardzo dużą wagę  – powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, p.o. prezesa Zarządu Energi SA.  – Ogłosiliśmy Strategiczną Agendę Badawczą, która określa główne kierunki badań, rozwoju i wdrażania innowacji. W SAB, która jest pierwszym tego typu dokumentem o tak długim horyzoncie czasowym w polskim sektorze energetycznym, ujęte zostały trzy filary: usprawnienia biznesowe i technologiczne, innowacyjne modele biznesowe oraz technologie przyszłości związane z rozwojem nowych technologii wytwórczych i magazynowanych. Z kolei na potrzeby realizacji innowacyjnych projektów, Grupa Energa powołała Centrum Badawczo-Rozwojowe, będące platformą współpracy przemysłu i nauki. CBRF znajduje się na Politechnice Gdańskiej w unikalnym w skali europejskiej, nowoczesnym laboratorium elektroenergetycznym.

– Nagrody Progress – Perły Innowacji są przyznawane firmom i organizacjom, które nie ograniczają się do deklaracji, ale wdrażają realne zmiany. Szukamy rozwiązań niekoniecznie technologicznych, ale również organizacyjnych, przede wszystkich tych, które przekładają się na poprawę efektywności działań. Energa SA została wyróżniona między innymi za sprawne wdrażanie takich projektów jak: mechanizm „feed-in tariff” dla elektrowni wodnych oraz „smart parking” w Gdańsku. Docenione zostało również prężnie działające Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz współpraca ze start-upami. Krystyna Woźniak-Trzosek, prezes zarządu i redaktor naczelna „Polish Market”.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *