Pamiętają o por. Dambku i jego żołnierzach – ofiarach sowiecko-ubeckiego terror

Urodził się 111 lat temu, zginął bohaterską śmiercią w 1944 r. – założyciel i dowódca Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”por. Józef Dambek.

6 lipca w niedzielę o godz. 11:30 w Katedrze Oliwskiej odprawiana zostanie msza św. w następującej intencji:

W 75. rocznicę wybuchu II wojny – za wszystkich obrońców Ojczyzny, a szczególnie za por. Józefa Dambka, dowódcę Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” i za Jej żołnierzy.

W 73. rocznicę (6 lipca 1941 r.) utworzenia Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” i w roku 70. rocznicy (4 marca 1944 r.) bohaterskiej śmierci założyciela i dowódcy por. Józefa Dambka, w dniu Jego 111 rocznicy (8 lipca 1903 r.) urodzin, w obliczu zbliżającej się 75. rocznicy (1 września 1939 r.) wybuchu drugiej wojny światowej modlić się będziemy za wszystkich obrońców Ojczyzny, a szczególnie za por. Józefa Dambka, dowódcę TOW „Gryf Pomorski” i Jej żołnierzy – ofiary okupacji niemieckiej i sowiecko-ubeckiego terroru komunistycznego.

– Udziałem swoim w uroczystej Mszy Świętej pokażmy, że sprawa miłości do Boga i Polski jest dla nas równie ważna jak była dla tych, którzy oddali na Pomorzu życie na ołtarzu Ojczyzny – zapraszają do udział w uroczystościach organizatorzy Kaszubsko – Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, Prezes Roman Dambek.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *