Palą ogniska, aby się rozgrzać…

POMORZE. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym wzmożono kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Zazwyczaj są to pustostany, ogródki działkowe, altanki piwnice. Policja apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok drugiego człowieka.

Policjanci jak co roku w okresie jesienno-zimowym zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne. Odwiedzają pustostany, ogródki działkowe miejsca gdzie przed  chłodem chowają się osoby bez dachu nad głową informując ich o możliwości korzystania z noclegowni. Bezdomni często na nocleg wybierają miejsca, gdzie nie zawsze jest bezpiecznie. Palą ogniska, aby się rozgrzać, nie kontrolując ich w żaden sposób.

Tego typu działania policjantów odbywają się cyklicznie. Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, wśród których są bezdomni. Najczęściej ich przyczyną okazuje się wyziębienie organizmu.

Jeżeli zauważymy taka osobę, która może potrzebować pomocy należy jak najszybciej powiadomić Policję lub Ośrodek Pomocy Społecznej oraz pogotowie ratunkowe.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *