SDP: Apel po śmierci Prezydenta Adamowicza

Po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apeluje o rozwagę i nie uleganie emocjom przy relacjonowaniu jego przyczyn, przebiegu i  skutków oraz szczególną odpowiedzialność za wygłaszane publicznie opinie.

Apel Zarządu Głównego SDP

w sprawie relacjonowania przez dziennikarzy i internautów

zabójstwa Prezydenta Gdańska

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z najwyższym smutkiem przyjmuje tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i apeluje do wszystkich dziennikarzy i internautów oraz osób komentujących publicznie ten dramat o rozwagę i nie uleganie emocjom przy relacjonowaniu jego przyczyn, przebiegu i  skutków.

Szanujemy prawo każdego do własnej interpretacji wszystkich zdarzeń oraz do rozpowszechniania tych ocen w przestrzeni publicznej, ale w obliczu takiej tragedii jak w Gdańsku  konieczna jest  szczególna odpowiedzialność za wygłaszane publicznie opinie. Szanując fundamentalną w społeczeństwie rolę wolnej prasy, apelujemy do osób odpowiedzialnych za kontakty z mediami o udostępnianie dziennikarzom wszelkich informacji i udzielanie im pomocy w wykonywaniu dziennikarskich obowiązków, by mogli jak najrzetelniej przekazać istotę oraz wszelkie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Rodzinie i Współpracownikom Prezydenta Pawła Adamowicza składamy najszczersze wyrazy głębokiego współczucia.

W imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Krzysztof Skowroński

Prezes SDP

Jolanta Hajdasz

Dyrektor

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

Warszawa, 14 stycznia 2019 r.

Pod Apelem podpisują się także dziennikarze pomorscy z Oddziału Gdańskiego SDP.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *