Od niedawna morsuje…

GDAŃSK. Syna Macieja Płażyńskiego – polityka nietuzinkowego, lidera środowiska konserwatystów na Pomorzu. Pierwszego wojewody gdańskiego po odzyskaniu suwerenności, marszałka Sejmu. Kacper jest jednym z trojga dzieci Macieja i Elżbiety Płażyńskich. Prawnik, adwokat – w drugiej turze wyborów samorządowych rywalizuje z Pawłem Adamowiczem na stanowisko Prezydenta Gdańska. 

Kim jest Kacper Płażyński?

Mówi o sobie:

Urodziłem się w 1989 w Gdańsku, mieszkam tu nieprzerwanie do dzisiaj.

Chodziłem do szkoły podstawowej nr 74 im. Księdza Karola Kardynała Wojtyły, Pierwszego Papieża Polaka. Ukończyłem II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. Jestem absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji. Pracę magisterską pod tytułem “Status Kosowa w prawie międzynarodowym” napisałem w katedrze Międzynarodowego Prawa Publicznego.

Jestem adwokatem, współpracowałem z czołowymi kancelariami prawnymi w Trójmieście, gdzie zajmowałem się sprawami gospodarczymi i cywilnymi. Pracowałem też w gdańskiej spółce Energa, gdzie m.in. odpowiadałem za opracowanie nowego modelu ładu zarządzania korporacyjnego Grupy Energa.
Jestem żonaty, jeszcze nie mam dzieci.

Od lat staram się pomagać mieszkańcom mojego miasta. Angażuję się w ochronę terenów miejskich służących lokalnym społecznościom. Udało mi się zablokować przekształcenie historycznych terenów Gedanii w kolejne osiedle mieszkaniowe. We współpracy z mieszkańcami zmusiliśmy obecne władze Gdańska do rezygnacji z nielegalnego procederu dzierżawy dróg publicznych prywatnym przedsiębiorcom.

Wraz z przyjaciółmi aktywnie wspieram Instytut Debaty Publicznej, którego zadaniem jest między innymi kształtowanie wśród młodych ludzi umiejętności dyskusji opartej o merytoryczne argumenty i kulturę osobistą.

Jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.
Lubię naturę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Od niedawna morsuję. Kibicuję gdańskiej Lechii.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *