Kacper Płażyński z najlepszym wynikiem do Rady Miasta

Kacper Płażyński. Fot. Janusz Wikowski

GDAŃSK. W wyborach do Rady Miasta Gdańska najwięcej głosów zdobył Kacper Płażyński (ok. 9 800 głosów). W drugiej turze zmierzy się z Pawłem Adamowiczem (ok. 5 800 głosów na radnego). Radnym nie będzie Jarosław Wałęsa, który startował tylko w wyborach na prezydenta Gdańska.

Według wyników Komisji Wyborczej, 16 mandatów zdobyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 12 – Prawa i Sprawiedliwości, a 6 – kandydaci komitetu Wszystko dla Gdańska.

Szesnaścioro radnych będzie zasiądzie po raz pierwszy w Radzie, m.in.  Karol Rabenda (Porozumienie Jarosław Gowina), Jan Kanthak (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry), Andrzej Skiba (bliski współpracownik K. Płażyńskiego), Karol Ważny, Jan Perucki i Anna Golędzinowska (PO). Mandatu nie zdobyli, m.in. radni kończącej się kadencji: Marek Bumblis, Jarosław Gorecki (PO), Jacek Teodorczyk (PiS) i Adam Nieroda.

RADNI wybrani w poszczególnych okręgach

OKRĘG Nr 1 (Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce) Cezary Śpiewak-Dowbór (KO)

  • Cezary Śpiewak-Dowbór (KO)
  • Lech Kaźmierczyk (KO)
  • Waldemar Jaroszewicz (PiS)
  • Andrzej Skiba (PiS)
  • Beata Dunajewska (WdG)

OKRĘG nr 2 (Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice)

  • Bogdan Oleszek (KO)
  • Kamila Błaszczyk (KO)
  • Mateusz Skarbek (KO)
  • Kacper Płażyński (PiS)
  • Kazimierz Koralewski (PiS)
  • Joanna Cabaj (PiS)
  • Paweł Adamowicz (WdG)
  • Aleksandra Dulkiewicz (WdG)

 

OKRĘG nr 3 (Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień)

  • Piotr Borawski (KO)
    Beata Jankowiak (KO)
    Anna Golędzinowska (KO)
    Piotr Gierszewski (PiS)
    Przemysław Malak (PiS)
    Piotr Dzik (WdG)

OKRĘG nr 4 (Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo)

  • Emilia Lodzińska (KO)
  • Krystian Kłos (KO)
  • Karol Rabenda (PiS)
  • Romuald Plewa (PiS)
  • Piotr Grzelak (WdG)

OKRĘG nr 5 (Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe

  • Agnieszka Owczarczak (KO)
  • Przemysław Ryś (KO)
  • Andrzej Kowalczys (KO)
  • Jan Kanthak (PiS)
  • Elżbieta Strzelczyk (PiS)

OKRĘG nr 6 (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)

  • Łukasz Bejm (KO)
    Karol Ważny (KO)
    Jan Perucki (KO)
    Dawid Krupiej (PiS)
    Andrzej Stelmasiewicz (WdG)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *