Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, ale nie dał się zbadać…

SŁUPSK. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło   w miejscowości Rumsko. Zginął 51-letni mężczyzna pasażer opla astry. Samochód, którym kierował inny 51-latek uderzył w przydrożne drzewo. Od kierowcy czuć bylo woń alkoholu, nie pozwolił zbadać się alkomatem, zatem pobrano krew do badań. Za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał w sobotę zgłoszenie o  wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Rumsko gmina Główczyce. Natychmiast w tamto miejsce udali się policjanci oraz służby ratownicze. Policjanci ustalili, że kierowca opla astry w trakcie wyprzedzania kolumny pojazdów zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażer opla 51-letni mężczyzna zginął na miejscu, natomiast kierowca z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, wobec czego będący na miejscu lekarze pobrali od niego krew do badań. W tej chwili, w sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie.

Policjanci ustalają i przesłuchują świadków. Jeśli potwierdzą się zarzuty wobec kierowcy, za to przestępstwo spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *