Nowy wicewojewoda pomorski: Mariusz Łuczyk z Miastka

Łuczyk Mariusz Fot_Mariusz Łuczyk_Facebook
POMORZE. Mariusz Łuczyk (53 lata) z  Miastka jest nowym wicewojewodą pomorskim. Ma [poparcie parlamentarzystów pomorskich. Zastąpił ma tym stanowisku Michała Owczarczaka – działacza młodzieżowego Platformy Obywatelskiej (zaufanego człowieka Donalda Tuska i Sławomira Nowaka).
Mariusz Łuczyk – lokalny działacz PiS, samorządowiec – był w gronie osób rozważanych na stanowisko wojewody pomorskiego.   Jest z wykształcenia historykiem, nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.
Od  2009 r. jest w bytowskim PiS liderem struktur powiatowych.  Od 2006 r. jest radnym powiatu bytowskiego, szefem klubu PiS w radzie powiatu.
Urodził się w 1962 r. w Miastku. Ukończył historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Był pierwszym w pow. bytowskim nauczycielem dyplomowanym i ekspertem MENiS ds. awansu nauczycieli.  Kończy studia podyplomowe na kierunku organizacja i zarządzanie w oświacie.
Łuczyk jest przewodniczącym WZZ „Solidarność-Oświata” w pow. bytowskim. Jest także liderem Klubu „Gazety Polskiej” w Miastku. Żonaty, żona jest księgową w szkole), ojciec 2 córek: Agnieszki (27 l.) i Magdaleny (25 l.)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *