Nowak: Chcą ją trzepać…

SONY DSC

Sławomir Nowak (w środku) rozmawia ze swoimi partyjnymi kolegami – marszałkiem pomorskim i wicewojewodą pomorskim

W MEDIACH. Tygodnik „Wprost” ujawnił, że posiada zapis rozmów polityków Platformy Obywatelskiej. Na jednej z taśm – jak podaje tygodnik – jest nagrana rozmowa z lutego 2014 roku z udziałem posła (z listy PO, b. ministra transportu Sławomira Nowaka, b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza oraz Dariusza Zawadki, byłego szefa GROM.

Rozmowa nagrana kilka dni przed dymisją ministra toczy się wokół kłopotów Nowaka ws. jego oświadczeń majątkowych. „Wprost” pisze, że Nowak był przerażony kontrolą, która sprawdzała finanse jego żony.

Nowak miał powiedzieć: – Chcą ją trzepać. Cały 2012 rok. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moimi rachunkami.

Na tej taśmie jest głos (prawdopodobnie min. A. Parafianowicza), który miał stwierdzić, że o wszystkim wie. ‚Wprost’ przytacza zapis z taśmy:” Zablokowałem to…”

„Wprost”  podaje, że takich nagrań jest znacznie więcej. Nagrane miało zostać m.in. spotkanie wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem (na początku czerwca 2014), spotkanie szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego (działacza PO) z Janem Kulczykiem, ministra Pawła Grasia (sekretarza generalnego PO)  z Janem Kulczykiem.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *