Wjechał w kobietę na oznakowanym przejściu. Ranna – w szpitalu

PRUSZcz RANNA PIESZA

PRUSZCZ GD. W wypadku drogowym ranna została piesza – 69-letnia kobieta. Kierujący mitsubishi na drodze wojewódzkiej nr 91 w Łęgowie gmina Pruszcz Gd. potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Ranna kobieta trafiła do szpitala. 87-letni kierowca oraz piesza byli trzeźwi.

W środę (18 lutego br.) o godz. 8 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Łęgowie doszło do potrącenia pieszej.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 87-letni mieszkaniec Pruszcza Gd. jadący drogą wojewódzką nr 91 w kierunku Tczewa, w Łęgowie potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Ranna 69-letnia mieszkanka gminy Pruszcz Gd. trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierujący i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Samochód został zabezpieczony we własnym zakresie.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *