Nowa formacja w Zjednoczonej Prawicy – Polska Razem, Republikanie plus

POMORZE.W sobotę, 4 listopada na PGE Narodowy odbędzie się Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz środowisk republikańskich, wolnościowych i samorządowych. Udział w niej wezmą działacze Polski Razem z Pomorza oraz środowiska Republikanów.

Ma zostać utworzona nowa partia – w miejsce Polski Razem na czele z jej liderem Jarosławem Gowinem. W nowym ugrupowaniu politycznym mają się znaleźć środowiska, które odstąpiły od Polski Razem – Republikanie. Nowa formacja ma opierać się na dwóch filarach – wolnościowym podejściu do gospodarki oraz konserwatywnym postrzeganiu kwestii społecznych.

Do nowego ugrupowania mają dołączyć Republikanie, Chrześcijański Ruch Samorządowy (z liderem prof. Jerzym Kropiwnickim) oraz  z partii Wolność (związani do niedawna z Januszem Korwinem – Mikke).

Podczas Konwencji zostanie ogłoszona nazwa nowej partii oraz założenia programowe. Spodziewany jest na Konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Z Pomorza wybiera się mocna reprezentacja – zarówno z partii Polska Razem, której lideruje na Pomorzu Piotr Walentynowicz, jak i środowisk Republikanów.

Fot. Janusz Wikowski

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *