Siedem zarzutów. Polewał saamochody żrącą substancją chemiczną

PRUSZCZ GD. Zatrzymano 43-latka, który uszkadzał powłokę lakierniczą samochodów polewając je żrącą substancją chemiczną. Właściciele oszacowali straty na sumę 2 tys. zł. Mieszkaniec Pruszcza Gd. usłyszał w tej sprawie 7 zarzutów zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo  grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Pruszczu Gd. od kilku  tygodni pracowali nad sprawą uszkodzenia powłoki lakierniczej samochodów parkowanych w hali garażowej w jednym z pruszczańskich bloków. Intensywna praca policjantów pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Do zatrzymania doszło we wtorek (30 września br.) o godz. 19.50 w miejscu jego zamieszkania na terenie Pruszcza Gd. Sprawca był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu.

Jak ustalili śledczy 43-latek na przełomie sierpnia i września br. siedmiokrotnie polewał żrącą substancją chemiczną dwa samochody należące do jego 46-letniego sąsiada. Schodził do hali garażowej i wykorzystując nieobecność pozostałych lokatorów dokonywał uszkodzeń. Pokrzywdzony oszacował wyrządzone starty na sumę 2 tys. zł.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu 7 zarzutów zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *