Nocny spacer pijanych rodziców z niemowlakiem

SOPOT. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 35–latek, którego zatrzymali wczoraj policjanci. Według świadków, 35-latek dotkliwie pobił mężczyznę, który przechodził Al. Niepodległości. Razem z zatrzymanym była jego 34- letnia pijana konkubina oraz ich 3,5 miesięczna córka. Zebrany w tej sprawie materiał trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszej sytuacji opiekuńczej dziewczynki.

Wczoraj o godz. 22.05 policjanci interweniowali wobec agresywnego 35-letniego mieszkańca Sopotu, który według świadków przy Al. Niepodległości 760 kopał leżącego na chodniku mężczyznę oraz zaczepiał innych przechodniów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce interwencji pokrzywdzonego mężczyzny nie było. Policjanci po ustaleniu rysopisu sprawcy zauważyli go na ul. Sikorskiego w towarzystwie konkubiny i ich 3, 5-miesięcznej córki. Mundurowi zatrzymali 35-letniego mężczyznę jako podejrzanego o uszkodzenie ciała. Mężczyzna był pijany, alkomat wykazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas interwencji policjanci ustalili również, że 34-letnia konkubina zatrzymanego jest również pijana, alkomat pokazał 0, 78 promila alkoholu w organizmie. 34- letnia kobieta została doprowadzona przez policjantów do jednostki, tam została sporządzona dokumentacja, którą policjanci przekażą do sądu rodzinnego. Jeśli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, to może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 3, 5-miesięczna dziewczynka została oddana pod opiekę babci.

Policjanci proszą osobę, która została pokrzywdzonego o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ul. Armii Krajowej 112 a lub do najbliższej jednostki Policji w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *