Napad, przewrócił spacerującą 78-letnią kobietę

Policjanci ze Słupska zatrzymali we wtorek sprawcę rozboju, do którego doszło na jednej z ulic tego miasta. Sprawca przewrócił spacerującą 78 letnią słupszczankę i wyrwał jej torebkę. Okazał się nim 25 – letni słupszczanin. Mężczyzna decyzją sądu na wniosek Policjantów i Prokuratora, na trzy miesiące trafił do aresztu . Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

We wtorek do policjantów w pobliżu ulicy Pomorskiej podjechał kierowca samochodu twierdząc, że był świadkiem niecodziennej sytuacji. Jak relacjonował mundurowym, jadąc sąsiednią ulicą zauważył szybko biegnącego mężczyznę, a w pobliżu leżącą na chodniku kobietę.

Okoliczności wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Policjanci natychmiast przyjęli zgłoszenie i udali się we wskazany rejon. Zbliżając się do tego miejsca z oddali zauważyli leżącą na chodniku osobę. Po chwili ustalono okoliczności zdarzenia. Okazało się, że do 78 – letniej słupszczanki od tyłu podbiegł młody mężczyzna, popchnął ją, przewrócił na chodnik i wyrwał z ręki torebkę. Leżąca kobieta nie była w stanie wezwać pomocy.

Pokrzywdzona wskazała kierunek ucieczki sprawcy. Policjanci, patrolując pobliski teren zauważyli uciekającego mężczyznę i rozpoczęli pościg.

Sprawna akcja policjantów, cenna i szybka reakcja świadków oraz dokładny opis sprawcy, pozwoliły zatrzymać napastnika. Okazał się nim 25 – letni słupszczanin.

Mężczyzna  został już przesłuchany i usłyszał zarzuty rozboju. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora aresztując go na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *