Napad na pociąg i ostra bójka. Zatrzymano już sześć osób

gda 18-01 DSC_1672

GDAŃSK. ZATRZYMANO SZEŚĆ OSÓB PODEJRZEWANYCH O NAPAD NA POCIĄG w Gdańsku. Według świadków grupa zamaskowanych napastników wdarło się do środka pociągu i pobiła pasażerów: pięć osób trafiło do szpitala.

Do napaści doszło w sobotę wieczorem w pociągu SKM relacji Elbląg-Gdynia. Na wysokości przystanku SKM Gdańsk-Żabianka pociąg został obrzucony kamieniami, zaciągnęto hamulec bezpieczeństwa i pociągt stanął. Doszło do ostrej bijatyki.

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej razem z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej zatrzymali sześć osób w związku z napadem na pociąg relacji Elbląg – Gdynia. Osoby te to mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 20 do 46 lat. Zatrzymania są efektem intensywnej pracy funkcjonariuszy, którzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci z Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali sześć osób w związku z wczorajszym napadem na pociąg. To efekt wielogodzinnej i intensywnej pracy funkcjonariuszy, którzy jeszcze w nocy wylegitymowali 46 osób mogących mieć związek z tą sprawą.

Informację o bójce w pociągu relacji Elbląg – Gdynia dyżurny Policji otrzymał wczoraj ok. godz. 18:30. Natychmiast wysłał na miejsce patrole funkcjonariuszy z Gdańska i Sopotu. Policjanci zjawili się tam bardzo szybko i od razu rozpoczęli pracę by wyjaśnić wszystkie okoliczności tego  zdarzenia. Przesłuchiwali świadków, przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu oraz zabezpieczyli wiele śladów, które przekazano do dalszych badań. Przeszukano także okoliczny teren w poszukiwaniu sprawców oraz zabezpieczono monitoring. Udzielona została również pomoc medyczna pięciu rannym, których przewieziono do szpitali na badania.

Od wczoraj nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawców pracuje ponad 100 policjantów. Są to zarówno policjanci z komendy miejskiej i podległych komisariatów, jak i komendy wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Ich intensywna praca doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania w dniu dzisiejszym sześciu osób mogących mieć związek z wczorajszym zdarzeniem. Wszyscy zostali zatrzymani około południa w swoich mieszkaniach. Są to mężczyźni z Gdańska i okolic w wieku 22-46 lat. W tej chwili są przeprowadzane czynności z ich udziałem. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *