Na kogo stawiają Polacy: PiS na czele, dalej PO i Kukiz

SONDAŻ WYBORCZY. Zjednoczona Prawica (na czele z PiS) ma największe poparcie elektoratu tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Millward Brown. Na ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę (PiS, Polska Razem, Solidarna Polska, Prawica Marka Jurka) chce głosować w wyborach parlamentarnych 33 proc. respondentów. Rządząca Platforma na czele z Ewą Kopacz ma poparcie 23 proc. respondentów. Natomiast na kandydatów z listy Kukiza deklaruje poparcie 18 proc. respondentów.
Badania sondażowe przeprowadziła w lipcu pracownia Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24.

W sondażu po raz pierwszy notowana jest Zjednoczona Lewica. W poprzednim sondażu SLD zdobył zaledwie 4 proc., teraz

Na Zjednoczoną Lewicę (koalicja SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych), która tworzy się i ma wystawić jedną listę wyborczą zamierza głosować 7 proc. ankietowanych. Próg wyborczy dla koalicji wynosi 8 proc., więc z aktualnym poparciem 7 proc. kandydaci z tej listy nie uzyskaliby mandatów. Jednakże, gdy wystartują pod szyldem SLD mają szansę na miejsca w Sejmie.
Z sondażu wynika, że – według aktualnego poparcia – poza Sejmem znalazłyby się ugrupowania: KORWiN (4 proc.) i partia Razem (1 proc.) oraz inne partie jak Biało-Czerwoni.

4 proc. ankietowanych przyznało, że jeszcze nie zdecydowali na kogo oddaliby swój głos.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *