Mystkowski nagrodzony za „portret sesyjny” z Wajdą

Mystkowski portert Wajdy m00071765

GDAŃSK. MEDIA. Zdjęcie fotoreportera Krzysztofa Mystkowskiego przedstawiające Andrzeja Wajdę na tle Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zdobyło III nagrodę w ogólnopolskim konkursie Grand Press Photo 2015. Fotografia była nominowana w kategorii „portret sesyjny”.

Zdjęciem Roku został obraz przedstawiający 12-letniego Hasuna, uchodźcę z Kobane zamknitego w tureckim obozie. Autorem zwycięskiej fotografii z fotoreportażu obrazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto w północnej Syrii jest gdańszczanin Maciej Moskwa. Gratulujemy.
Nagroda za Wajdę stanowi finał naszej długotrwałej współpracy z gdańskim Szekspirem. Od 23 lat robimy zdjęcia związane z Teatrem Szekspirowskim. Pierwsze wykonał Zbigniew Kosycarz 18 maja 1993 roku podczas wizyty księcia Karola w Gdańsku. Potem, w latach 90. i na początku XXI wieku, jeszcze na negatywach dokumentowaliśmy kolejne edycje Festiwalu Szekspirowskiego. Zdjęcia ukazywały się wtedy w dziennikach i tygodnikach, niektóre są publikowane do dzisiaj. Ostatnio Krzysiek uczestniczył we wszystkich ważniejszych wydarzeniach związanych z budową Teatru Szekspirowskiego. Efektem były jego piękne zdjęcia. Jedno z tych zrobionych tuż przed otwarciem teatru zostało nagrodzone przez jurorów najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Cieszymy się i gratulujemy.
Przy tej okazji warto przypomnieć, że Krzysztof Mystkowski jest również laureatem I nagrody Grand Press Photo. W 2006 r. jego „Cornish Rex” wygrał kategorię „przyroda”. Cztery lata wcześniej fotoreporter KFP zdobył Grand Prix Gdańsk Press Photo (za powódź). Był również wielokrotnie wyróżniany w tym konkursie. W 2011 r. otrzymał I nagrodę z najlepsze zdjęcie sportowe w BZ WBK Press Photo. (fot. KFP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *