Morsy w Brzeźnie już zaczęli sezon kąpielowy

SONY DSC

GDAŃSK. Morsy z Klubu KRĘTA tradycyjnie na początku listopada rozpoczęli sezon kąpielowy. Temperatura wody w morzu nie jest jeszcze zbyt niska, czas zatem na dostosowanie organizmu do zimowych kąpieli – w lodowatym Bałtyku.

Jak zwykle, spotykają się w sezonie morsowania w każdą niedzielę, o godz. 12.15 w Brzeźnie. Po intensywnej rozgrzewce, prowadzonej przez profesjonalnego trenera i ponad kilometrowym biegu wzdłuż plaży, wskakują ochoczo do morza. Na kilka, kilkanaście minut – w zależności od temperatury wody i powietrza – dla zdrowia, relaksu.

Klub KRĘTA jest nieformalnym zespołem sympatyków i miłośników kąpieli morskich w okresie jesienno-zimowym. Nazwa Klubu wywodzi się z ulicy Krętej w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie mieszkają inicjatorzy grupy morsów. Należą do niej m.in. inżynierowie – absolwenci Politechniki Gdańskiej, lekarze – z Akademii Medycznej, studenci a także dziennikarze, architekci. Grupa morsów z Krętej liczy  20 -30 osób w różnym wieku. Z każdym tygodniem przybywa chętnych.

Klub jest otwarty na sympatyków morskich kąpieli, nie ma formalnych zapisów, legitymacji, składek itp. Jest miła atmosfera, profesjonalna rozgrzewka – warunek niezbędny udanej, zdrowej kąpieli w niskich temperaturach.Każdy może dołączyć do grupy – w niedzielę, o godz. 12.15, wejście na plażę w Brzeźnie.

Zdjęcia: Janusz Wikowski – Agencja CZAS

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

1 odpowiedź

  1. Ryś z Mazur pisze:

    Brawo morsiaki. U nas nie ma morza ale też będziemy zimą się kapać w jeziorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *