MIMO WSZYSTKO – spotkajmy się w Lubiatowie

Dymna Anna 1-7295

Spotkajmy się w Lubiatowie na Pikniku Integracyjnym Fundacji MIMO WSZYSTKO. Na Gości będzie czekać wiele atrakcji, m.in.: zabawy dla dzieci, przejażdżka na kucyku, galeria prac…

Od 2 sierpnia siedmiu wolontariuszy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przebywa – już po raz czwarty – na obozie szkoleniowo-integracyjnym w nadbałtyckim Lubiatowie.

W sobotę zapraszają Mieszkańców Gminy Choczewo oraz Turystów wypoczywających nad morzem na wyjątkowy Piknik Integracyjny „Spotkajmy się w Lubiatowie!”. Wszyscy będą mogli dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji, poznać budowane Warsztaty Terapii Artystycznej, a także przełamać bariery mentalne w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Piknik rozpocznie się o 10.00, przy budynku Warsztatów Terapii Artystycznej, które powstają w Lubiatowie (tereny byłej jednostki wojsk rakietowych).

Na Gości będzie czekać wiele atrakcji, m.in.: zabawy dla dzieci, przejażdżka na kucyku, galeria prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i prezentacja powstających nad morzem Warsztatów Terapii Artystycznej.

Podczas pikniku stworzymy wspólnie największą tego lata pocztówkę. Wyślemy ją do podopiecznych Fundacji, którzy na co dzień są uczestnikami Warsztatów Terapii Artystycznej w podkrakowskich Radwanowicach.

Koniecznie bądźcie z nami!

„Działamy ponad wszelkimi podziałami, przekonaniami, opcjami. Pomagają nam po prostu dobrzy Ludzie. Nie zdołam podziękować wszystkim osobiście, bo nie jest to możliwe. Dziękuję teraz wszystkim razem i każdemu z osobna” –mówi Anna Dymna.

FUNDACJA

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Została założona we wrześniu 2003 roku. W ciągu 10 lat istnienia pomogła blisko 20 tysiącom osób chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce. Głównym naszym celem jest udzielanie wsparcia dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji Anna Dymna pełni społecznie.

W fundacji pracuję bardzo ciężko, nieraz od świtu do późnej nocy – mówi Anna Dymna. – W związku z tą pracą odbywam też wiele podróży. Kiedy jednak mam próby w teatrze, przestaję być dyspozycyjna. Scena staje się dla mnie świętością. Jest też inny powód niebrania przeze mnie pieniędzy za pracę na rzecz fundacji, znacznie trudniejszy do wytłumaczenia. Jak bowiem da się wycenić pieniędzmi na przykład to, że anonimowy przechodzień ratuje życie człowiekowi, który nagle przewraca się na chodniku, bo ma atak serca albo udar mózgu? Owszem, lekarz wykonuje swój zawód, więc za ratowanie życia i zdrowia bierze honorarium. Nie można jednak wyceniać prostych, spontanicznych, ludzkich odruchów. Od początku swojej działalności społecznej czuję się jedynie niczym taki przechodzień, który pomaga komuś leżącemu na ulicy, bo inaczej postępować po prostu nie potrafi. Nie umiałabym brać za to pieniędzy. Pracownicy mojej fundacji – co innego. Oni są fachowcami, posiadają konkretne wykształcenie, pracują ciężko, muszą być służbowo w pełni dyspozycyjni. Tego od nich wymagam. Mają więc w fundacji etaty.

Zapewniamy opiekę swoim podopiecznym w nowo wybudowanym Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca” w Radwanowicach. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpłoi we wrześniu 2013 r., kiedy przypadała 10. rocznica działalności Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Dodatkowo wspieramy i promujemy utalentowane osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, ich edukację oraz leczenie, a także urzeczywistaniamy idee wolontariatu. Współpracujemy również z innymi NGO.

Marzeniem Anny Dymnej jest wybudowanie Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie, na terenie byłej jednostki wojskowej. Obecnie powstają tam Warsztaty Terapii Artystycznej dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Choczewo.

Dymna Anna1-10253

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *