Wnuczki w tarapatach… Wzmożona czujność dziadków

policja przestrzega 27084a

SOPOT. Coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym przez funkcjonariuszy na temat oszustw, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać. Tak było i tym razem w Sopocie. Sprawcy próbowali wyłudzić od dwóch starszych osób kilka tysięcy złotych. Dzięki postawie potencjalnych pokrzywdzonych, próby oszustów spełzły na niczym.

Sopocka policja wczoraj otrzymała zgłoszenia o próbach oszustów  metodą „na wnuczka”.  W ciągu jednego dnia policjanci otrzymali dwa zgłoszenia gdzie sprawcy usiłowali wyłudzić kwoty w wysokości kilku tysięcy złotych. Dzięki wzmożonej czujności osób starszych nie doszło do oszustwa.

Metoda znana od dawna, jednak w niektórych sytuacjach na tyle wystarczająca, że sprawcy cały czas próbują w ten sposób oszukiwać osoby starsze. Tym razem telefony stacjonarne rozdzwoniły się w domach mieszkańców Sopotu w wieku 85 i 78 lat. Sprawcy przedstawiali się jako córki pokrzywdzonych oświadczali m. in., że wpadli w tarapaty finansowe i potrzebują szybko pieniędzy na oddanie długu. Tym razem jednak, dzięki wzmożonej czujności osób starszych i sprawdzeniu przez nich informacji telefonicznych, które oczywiście się nie potwierdziły, nie doszło do oszustwa.

Policjanci po raz kolejny apelują do seniorów o rozwagę. Po każdym podejrzanym telefonie, skontaktujmy się z osobą do której mają faktycznie trafić pieniądze i potwierdźmy informację u innych członków rodziny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zadzwońmy na policję.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *